Ana Sayfa   ›   MÜŞTERİ HİZMETLERİ   ›   İade İşlemleri

İade İşlemleri

tamastarkumas.com yasaların gerektirdiği çerçevede, ürünleri ile ilgili iade kabul eden bir alışveriş sitesidir.

 İade Süresi: Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz. 
 

İade Şartları: İade edilecek ürünler  yalnızca Sürat Kargo ile iade alınmaktadır. Farklı bir kargo ile gelen iadeler kabul edilmemektedir.

Satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz.

Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesair şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

Bunun haricindeki her renk için 20 mt altındaki kumaşlar isteğiniz üzere kesildiği ve tekrar satılabilirliği bozulduğu için iade kabul edilmemektedir

* İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.
tamastarkumas.com 'a gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 1- 3 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır. 

 

İade şartlarına uygun durumlarda yapılan bu tür gönderimlerde kargo ücreti MÜŞTERİ tarafından ödenecektir. Sipariş verdiğiniz ürünlerinizi kargoya vermeden önce iptal ettirmek isterseniz Tüketici Hattımızı arayarak bizimle irtibata geçiniz. 

Hasarlı ve arızalı ürünler, teslimat tarihinden sonra ilk 7 gün içerisinde tamastarkumas.com’ un çalıştığı kargo şirketleri tarafından elimize geçtiği taktirde kargo ücreti tamastarkumas.com tarafından karşılanacaktır. Aksi taktirde kargo ücreti müşterimize aittir. 

Teslimattan Kaynaklanan Problemler;
Zarar görmüş paket durumunda; 
- Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak kargo firması yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. 
- Eğer kargo firması yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır. 
- Paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır.
- Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda tamastarkumas.com’a  bildirilmelidir. Tamastarkumas.com en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır.

ÜRÜN HATALARINDA :
tamastarkumas.com’ da satılan tüm ürünler ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altında olup tamir veya değişim işlemleri garanti veren firma tarafından yapılmaktadır.